Klasa 3 i trójka uczniów z klasy 4 i 6 miło spędzili 6 maja na wycieczce we Włocławku. Zwiedzili Muzeum Fajansu, rzeźbili w glinie i zwiedzili miasto. Największa atrakcją był jednak udział w meczu koszykówki ekstraklasy. Kibicowaliśmy Anwil Włocławek i wygraliśmy.
Aktualności
Wycieczka do Włocławka
- 21
VI Turniej Warcabowy Szkół Podstawowych Gminy Kutno
24 kwietnia 2026 r. w Szkole Podstawowej w Strzegocinie odbył się VI Turniej Warcabowy o mistrzostwo Szkół Podstawowych Gminy Kutno.
SP w Byszewie reprezentowali Filip Iżyński, Hubert Kubiak, Krzysztof Łuczak oraz Adam Zygmański.
Adam Zygmański zajął 2 miejsce, w nagrodę otrzymał Dyplom oraz voucher o wartości 150 zł do empiku.
Gratulujemy!
Nasi uczniowie najlepsi w powiecie w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Pożarnictwie
Młodzież ponownie udowodniła, że wie o pożarach więcej niż niejeden dorosły!
W murach CTMiT w Kutnie spotkali się najlepsi reprezentanci szkół podstawowych i ponadpodstwowych z całego powiatu, by sprawdzić swoją wiedze i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa i profilaktyki przeciwpożarowej.
Z dumą informujemy, że nasi uczniowie reprezentując Gmina Kutno w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Pożarnictwie, osiągneli znakomite wyniki!
Naszą Gminę a zarazem Szkoła Podstawowa im Marii Konopnickiej w Byszewie reprezentowali:
Grupa I
Mikołaj Adamiak oraz Mirabella Florczak z klasy IV
Grupa II
Filip Iżyński z klasy VIII
Uczestnicy turnieju zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i zaangażowania podczas rywalizacji osiągając bardzo wysokie wyniki:
W grupie I
Mirabella Florczak zajęła II miejsce w etapie pisemnym oraz PIERWSZE MIEJSCE w etapie ustnym i będzie rerezentowac Powiat Kutno w etapie wojewódzkim Turnieju
Mikołaj Adamiak zajął miejsce PIĄTE na ogólną liczbe ponad 20 uczestnikow
Rowniez w grupie II rywalizacja była na najwyższym poziomie i zakończyliśmy Turniej na podium:
Filip Iżynski zajął I miejsce w etapie pisemnym i DRUGIE miejsce w etapie ustnym
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i Gminy Kutno. Jesteśmy z Was bardzo dumni!
Święto Flagi
- 4
Jak co roku reprezentacja zuchów z 6 Grunwaldzkiej Gromady Zuchowej "Nutki" i Grunwaldzkiej Gromady Zuchowej "Śmiali Wszędobylscy" oraz harcerzy z VI Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej "Traperzy" wzięła udział w obchodach Święta Flagi!
Ze stadionu MOSiR aż na Plac Piłsudskiego około 250 zuchów, harcerzy i instruktorów Hufiec ZHP Kutno przeszło ze 100 -metrową flagą. Przed Urzędem Miasta odbyła się część oficjalna uroczystości.
Po zwinięciu flagi najwytrwalsi pobiegli w Biegu ku Biało-Czerwonej.
Bardzo dziękuję Rodzicom za pomoc i dowiezienie zuchów i harcerzy
Międzypowiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej w Witoni.
6 marca 2026r. odbył się Międzypowiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej "Sing", w którym wzięli udział uczniowie z różnych szkół. Wydarzenie było okazją do zaprezentowania umiejętności wokalnych oraz znajomości języka angielskiego.
Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Kornelia Olszewska z klasy 4 oraz Hania Skalska z klasy 7. Kornelia zaśpiewała piosenkę " Rihanna-Diamonds, Hania "Forever Young" akompaniując sobie na gitarze, co dodatkowo uatrakcyjniło jej występ.
Pomimo dużego zaangażowania i udanych występów, uczennice nie zdobyły czołowych miejsc w konkursie.
Udział w wydarzeniu był dla nich cennym doświadczeniem oraz motywacją do dalszego rozwijania swoich pasji muzycznych i językowych.